Συγγράματα - ηλεκτρονικές σημειώσεις

Συγγράμματα – σημειώσεις που διανέμονται έως και σήμερα είναι:

• Σημειώσεις Τεχνικής Γεωλογίας Ι,  από τον Αναπλ. Καθηγητή Δ. Ρόζο, για χρήση των φοιτητών του 7ου εξαμήνου της Σχολής Μηχανικών Μεταλλείων – Μεταλλουργών του ΕΜΠ στο μάθημα Τεχνικής Γεωλογίας Ι, σελίδες 325.
  • Σημειώσεις Τεχνικής Γεωλογίας ΙΙ,  από τον Αναπλ. Καθηγητή Δ. Ρόζο, για χρήση των φοιτητών του 8ου εξαμήνου της Σχολής Μηχανικών Μεταλλείων – Μεταλλουργών του ΕΜΠ στο μάθημα Τεχνικής Γεωλογίας ΙΙ, σελίδες 267.
  • Μέθοδοι βελτίωσης – αντιστήριξης Εδάφους – Υπεδάφους,  από τον Αναπλ. Καθηγητή Δ. Ρόζο, για χρήση των φοιτητών του 9ου εξαμήνου της Σχολής Μηχανικών Μεταλλείων – Μεταλλουργών του ΕΜΠ στο μάθημα Μέθοδοι βελτίωσης Υπεδάφους, σελίδες 241.
  • Κεφάλαια Υδρογεωλογίας, από τον Ομ. Καθηγητή Ι. Κουμαντάκη (1985),  για χρήση των φοιτητών του 8ου  εξαμήνου της Σχολής Μηχανικών Μεταλλείων – Μεταλλουργών του ΕΜΠ στο μάθημα Περιβαλλοντική Υδρογεωλογία, σελίδες 115.
  • Περιβαλλοντική Υδρογεωλογία, από τον Ομ. Καθηγητή Ι. Κουμαντάκη (2000),  για χρήση των φοιτητών του 9ου εξαμήνου της Σχολής Μηχανικών Μεταλλείων – Μεταλλουργών του ΕΜΠ στο μάθημα Εφαρμοσμένη Υδρογεωλογία, σελίδες 131.

Ηλεκτρονικές σημειώσεις

Ενδιαφέροντα ιστορικά συγγράματα

• Γεωλογική Ιστορία της Ελληνικής Χώρας (Λόγος Κ.Μ.ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ, 1900)...pdf
  • Συμβολή εις την γεωλογίαν της Βορείου Ερυθραίας, Μικράς Ασίας (Κ.Α.ΚΤΕΝΑΣ, 1925)...pdf